MOJA MISJA

Moją misją jest rehabilitacja DZIECI OD PIERWSZYCH DNI ŻYCIA. Osobiście uważam, że w maleńkim ciele drzemie olbrzymi potencjał, dlatego pragnę wspierać maluszki, już na początku ich drogi, w osiągnięciu fizjologicznego rozwoju zgodnie z kalendarzem kamieni milowych.

Warto wspomagać rozwój ruchowy dziecka, zanim utrwalą się nieprawidłowe pozycje ułożeniowe oraz wzorce ruchowe.

Ciało noworodka jest niesamowicie plastyczne i bardzo łatwo poddaje się zmianom położenia ciała, o wiele szybciej niż u kilkumiesięcznego niemowlęcia. Warto obserwować rozwój z miesiąca na miesiąc. Wówczas mamy wpływ na niwelowanie nieprawidłowych wzorców ruchowych.

Moją misją jest wprowadzenie ciała noworodka „w świat” symetrii i liniowości oraz przeprowadzenie przez okres niemowlęctwa wraz z osiąganiem kolejno kamieni milowych. Chcę pomagać dzieciom z różnymi deficytami.

Moją misją jest także pomoc świeżo upieczonym rodzicom poprzez ułatwianie codziennych czynności pielęgnacyjnych maluszka, wyciszanie dziecka i zapanowanie nad chaosem, którego malec nie lubi i często nie toleruje. Nierzadko zdarza się, że noworodek przychodzący na świat jest od pierwszych chwil bardzo wymagającym dzieckiem (high need baby), mocno rozdrażnionym i nielubiącym dużej ilości bodźców. Dla rodziców jest to niejednokrotnie ogromny stres z uczuciem bezradności.

Wychodząc na przeciw potrzebom rodziców i niemowląt stworzyłam „Warsztaty rozwojowe”. Więcej o warsztatach dowiedzą się Państwo tutaj https://www.bobathbobas.pl/warsztaty/