O MNIE

Nazywam się Małgorzata Marciniak.
Jestem Certyfikowanym Terapeutą NDT Bobath.

W 2011 roku ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Od tamtej chwili nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, by czerpać najwięcej, dawać jak najwięcej i mieć satysfakcję z osiągniętych efektów rehabilitacji.

Dotychczas brałam udział w takich szkoleniach, jak NDT Bobath Basic, NDT Bobath Baby, PNF, Kinesiotaping, Diagnostyka i rehabilitacja niemowląt i dzieci starszych, Techniki osteopatyczne w pediatrii, Terapia manualna dzieci, Pedagogika tańca dzieci, Masaż kobiet w ciąży, Kinesiotaping w ciąży.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w poznańskich placówkach medycznych takich, jak Grupa LUX MED, Ośrodek Rehabilitacji Dziennej SILOE, NZOZ EUROMEDICUS. W ostatniej z wymienionych przychodni miałam szansę rozwijać się u boku profesora Marka Pietrygi, lekarza ginekologa-położnika. Aktualnie współpracuję z Kliniką SPORTOPEDICA.

W swojej pracy wykorzystuję głównie neurofizjologiczną metodę NDT Bobath, aczkolwiek mając na uwadze kompleksowość i stymulację polisensoryczną, przeprowadzam rehabilitację pacjentów w oparciu o metodę PNF, kinesiotaping, terapię tkanek miękkich, terapię manualną, techniki osteopatyczne. Interesują mnie także inne rodzaje terapii. Jestem otwarta. Uwielbiam uczestniczyć w szkoleniach, zdobywać wiedzę i „przelewać” ją na małe Istoty, pomagając im w rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności ruchowych.

Specjalizuję się w rehabilitacji dzieci od urodzenia do 2 roku życia.

Moim drugim konikiem zawodowym jest fizjoterapia pań będących w ciąży.

Dbam o to, aby minimalizować przeciążenia spowodowane ciążą. Pomagam pacjentkom ciężarnym przejść przez ten cudowny czas bezboleśnie. Strona bobathbobas.pl powstała z myślą o rodzicach spodziewających się dziecka i o tych, którzy mają już maleństwo. Rodzicielstwo bywa trudne i wymagające, dlatego chciałabym pomóc w tej pięknej rodzicielskiej przygodzie, ułatwiając rodzicom tę drogę.

Prywatnie jestem Żoną i Mamą. Bycie Mamą to moja najważniejsza rola w życiu. Jestem mamą dwóch synów, Dziabąga i Bubusia.Oprócz rehabilitacji dzieci i kobiet w ciąży interesuję się rozwojem dziecka, rodzicielstwem, jazdą na nartach, podróżami, tańcem, gotowaniem. W związku z tym, na blogu będą pojawiały się różne pomysły i treści.

Rok temu nawiązałam wsprółpracę z Wydawnictwem w Poznaniu. Dla Wydawnictwa https://e-forum.pl/ napisałam publikacje:

„Kamienie milowe w rozwoju psychoruchowym niemowlęcia. Wspomaganie rozwoju według koncepcji NDT Bobath.”

„Rehabilitacja ruchowa niemowlęcia z wadą rozwojową narządu wzroku wg koncepcji NDT Bobath. Małoocze. Opis przypadku.”

Zapraszam

MM